Wygrana z Tęczą- Wartała x 7

Wygrana z Tęczą- Wartała x  7

Zaległe spotkanie pomiędzy Zgodą a Tęczą Tenczynek zostało rozegrane w środę o godzinie 18:00 na boisku w Byczynie.
Po porażce w poprzedniej kolejce wszystkim zależało aby pokazać się z jak najlepszej strony.
Zarówno  w poprzedniej kolejce i tym razem z powodu kontuzji nie mógł wystąpić nasz środkowy pomocnik, Mateusz Sobczak .W kadrze w środowym meczu zabrakło z różnych przyczyn jeszcze kilku innych zawodników . ( kapitana Grzegorza Siemka, Łukasza Przebindowskiego, Kamila Oleksego czy Tomasza Grygla.

Zespół z Tenczynka w poprzedniej rundzie urwał punkty Zgodzie remisując 3-3 na własnym obiekcie.

Pierwsza bramka padła w 40... sekundzie spotkania długie zagranie od Kaźmierczyka otrzymał Ryszard Czerwiec i umieścił piłkę w siatce przyjezdnych. Kolejne minuty to kanonada nieskuteczności gości. Z kolei w szeregach defensywy miejscowych widać było spore niezrozumienie. Tenczynek miał trzy wyśmienite okazje do zdobycia bramek przy stanie 1:0.
Od 20 minuty zaczęła się festiwal strzelecki w wykonaniu gospodarzy. Piotr Wartała trzykrotnie w przeciągu dziesięciu minut (20, 25 oraz 30 minucie) po asystach Bartosza Kaźmierczyka pokonuje bramkarza z Tenczynka.
Bramkę na 5-0 w 54 minucie zdobywa Grzegorz Rosa po podaniu od Marka Zielińskiego.
Szósta oraz siódma bramka to znowu zdobycz Piotra Wartały w 57 oraz 62 minucie po asystach kolejno, Rosy oraz Jaromina.
W 68 minucie przyjezdni wykorzystują niefrasobliwość naszych zawodników i zdobywają pierwszą bramkę.
Pięć minut po tym trafieniu Kaźmierczyk podwyższa na 8-1.
Gospodarze nie zwalniali tempa i w 78 minucie Piotr Wartała który w tym spotkaniu strzelał dosłownie z każdej pozycji podnosi wynik na 9-1 po podaniu od Bartyzela.
Tęcza kończyła mecz w dziesiątkę, boisko opuścił zawodnik przyjezdnych który obejrzał czerwony kartonik.
Pomimo   że Tenczynek grał w osłabieniu, Zgoda w 81 minucie straciła drugą bramkę.
Odpowiedz była natychmiastowa, Bartosz Kaźmierczyk który w tym spotkaniu założył opaskę Kapitana, minutę po stracie gola strzela swoją drugą bramkę i podwyższa wynik na 10-2.

Wydawało się że to wszystko jeśli chodzi o gole w tym meczu, jednak miejscowym to nie wystarczyło.Kolejno Marcin Rzeszutko w 84 minucie oraz Wartała w 85 zaliczają trafienia ustalając wynik końcowy 12-2.

W sobotę o 17:00 mecz z Koroną Lgota w Byczynie.

Zgoda wystąpiła w składzie:Jakub Jończyk- Zarzeka Adrian, Zieliński Marek,Jaromin Tomasz,Bartyzel Grzegorz,Rosa Grzegorz, Dobrzański Rafał, Deszcz Kewin, Kaźmierczyk Bartosz,Czerwiec Ryszard, Wartała Piotr . Grali także:, Rzeszutko Marcin, Jarosław Sandecki.