Administrator Admin

Utworzono:

07.08.2020

Środa 5 sierpnia LKS Bulowice – LKS Jawiszowice 0:11 (0:5)
Bramki:0:1 Sitko (11.), 0:2 Korczyk (17.), 0:3 Hałat (28.), 0:4 Korczyk (40.), 0:5 Korczyk (44.), 0:6 Gibas (50.), 0:7 Pitry rzut karny (52.), 0:8 Wawak (70.), 0:9 Korczyk (72.), 0:10 Wawak (85.), 0:11 Wawak (88.)

Składy:
LKS Bulowice:Hrapkowicz, Mrzygłód, Sobala, Nowak, Łysoń, Pękala (72. M. Handy), Waligórski, Matusiak (72.Wysmołek), Rusek (78. Nalborczyk), Surma (78. S. Handy), Michalik. Trener: Piotr Sobala.

LKS Jawiszowice:Smok, Pierlak (60. Gąsiorek), Kabara, Pitry, M. Płonka, Sitko, Herman, D. Płonka, Gibas (60. Wawak), Hałat (70. Ściślak), Korczyk. Przemysław Pitry.

LKS Jawiszowice dołączył do grona drużyn rywalizujących o Puchar Polski. Wiemy już na pewno, że w europejskich pucharach nie zagra LKS Bulowice, czyli mistrz B Klasy.

Na pierwszą bramkę ludzie związani z klubem z gminy Brzeszcze czekali do 11. minuty. Korczyk zagrał na skrzydło do Sitki, a ten precyzyjnie uderzył na dalszy róg. W 17. minucie M. Płonka zagrał z bocznego sektora boiska do Korczyka. Asystent przy pierwszym golu tym razem sam wpisał się na listę strzelców. W 28. minucie faulowany zdaniem sędziego był M. Płonka.

Bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Hałat. W 40. minucie po podaniu Gibasa w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Szpicem buta skutecznie zagrał Korczyk. W 44. minucie Korczyk wykorzystał dobre podanie Sitki.

Awans był już rozstrzygnięty, ale przyjezdni nie zrezygnowali ze strzelania. W 50. minucie było 0:6. Jeden z zawodników LKS Jawiszowice zagrał prostopadle ze środka pola. Gibas skierował piłkę na bliższy róg bramki.

Dwie minuty później zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Gibas. Jedenastkę wykorzystał Pitry. W 70. minucie Ściślak zagrał do Wawaka. Piłka po jego strzale przeleciała obok Hrapkowicza i znalazła drogę do bramki.

W 72. minucie na listę asystentów wpisał się Smok. Bramkarz uruchomił Korczyka, który przelobował bramkarza LKS Bulowice. W 85. minucie wykonujący rzut wolny Pitry podał do Wawaka. Piłkarz uderzył skutecznie z narożnika szesnastki na dalszy róg. W 88. minucie Wawak na raty pokonał golkipera.