Wygrana w Jankowicach.

Kolejne zwycięstwo zanotowała Zgoda, tym razem na wyjeździe odprawiła z kwitkiem Wisłę Jankowice.

Mecz całkowicie zdominowany był przez przyjezdnych. W poprzedniej rundzie Wisła mogła sprawić niespodziankę i urwać punkty, tym razem Zgoda miała pełną kontrolę przy lepszej skuteczności wynik mógł być o wiele wyższy.

Pierwsza bramka dla Zgody padła w 17 minucie. Piotr Wartała zagrał piłkę do wychodzącego na dogodną pozycję Kewina Deszcza a ten otworzył wynik spotkania.

Na mokrej i grząskiej murawie lepiej radzili sobie przyjezdni. W 22 minucie strzelec pierwszej bramki Kewin Deszcz idealnie obsłużył Bartosza Kaźmierczyka który podwyższył na 0-2 dla gości.

Z kolei Bartosz Kaźmierczyk dwanaście minut po strzeleniu bramki w 34 minucie asystuje a Piotr Wartała strzela gola na 0-3

Do szatni zawodnicy z Jaworzna schodzili prowadząc 0-3.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacznie zmianie swoje okazje mieli m.in. Wartała, Kazmierczyk, Zarzeka, Sobczak czy Zieliński który uderzał z rzutu wolnego.

Co nie udało się Markowi Zielińskiemu za pierwszym razem, powiodło się w drugiej próbie. Faulowany tuż przed polem karnym Jankowic był nasz zawodnik do piłki podszedł Zieliński i tym razem mocnym strzałem ale po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy podwyższając wynik na 0-4.

Nawet po wykluczeniu z gry obrońcy Grzegorza Bartyzela za drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę Byczyna nie odpuszczała, wciąż stwarzając zagrożenie.

Miejscowi odpowiedzieli w 70 minucie honorowym trafieniem z rzutu karnego. Szarżującego zawodnika Wisły próbował powstrzymać dobrze spisujący się w spotkaniu Jończyk, sędzia wskazał na jedenasty metr, a gospodarze po chwili cieszyli się ze swej jedynej jak się okazało bramki w tym spotkaniu.

Przysłowiową kropkę nad i postawił w końcówce Mateusz Sobczak popisując się indywidualną akcją. Ograł kilku zawodników z Jankowic i posłał futbolówkę w kierunku ich bramki, pomimo interwencji golkiper miejscowych po raz piąty musiał wyciągać piłkę z siatki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5 dla Gości.

Już w środę Zgoda Byczyna zagra z na własnym obiekcie z Tęczą Tenczynek o godzinie 17:30.

Tęcza to jedna z 3 drużyn po Zalasie i Myślachowicach z którymi Zgoda zremisowała i straciła jakże cenne punkty patrząc na obecną sytuację w tabeli.

Tym samym motywacji przed spotkaniem nie może zabraknąć.

Zgoda wystąpiła w składzie:Jakub Jończyk- Siemek Grzegorz, Zarzeka Adrian, Zieliński Marek, Bartyzel Grzegorz, Dobrzański Rafał, Rosa Grzegorz, Deszcz Kewin, Sobczak Mateusz, Kaźmierczyk Bartosz, Wartała Piotr . Grali także: Łukasz Przebindowski, Jaromin Tomasz, Rzeszutko Marcin, Jarosław Sandecki. W kadrze byli również-Tomasz Grygiel, Oleksy Kamil.